Menu Zamknij

Systemy oddymiania

 • Home
 • Usługi
 • Systemy oddymiania
 • Zaprojektujemy, wykonamy, a następnie będziemy dokonywać regularnych przeglądów, świadczymy również usługi serwisu ..

  Według wszystkich statystyk, przebywającym w strefie pożaru ludziom, zagrażają dym oraz toksyczne gazy. Ofiary pożarów najczęściej umierają w skutek zatrucia toksycznymi gazami pożarowymi.

  Urządzenia do odprowadzania produktów spalania umożliwiają usuwanie trujących, lotnych związków z miejsc objętych zadymieniem. Powoduje to znaczne podniesione bezpieczeństwa ludzi przebywających w zagrożonym budynku, poprzez zwiększenie widoczności umożliwienie ich ewakuacji.

  Najpowszechniej stosowanym systemem oddymiania jest system grawitacyjny. Klapy dymowe umieszczone w dachu budynku lub też okna fasadowe zostają wysterowane po wykryciu dymu przez czujkę zainstalowaną w chronionej przestrzeni lub po wyzwoleniu uruchamiacza ręcznego. Przez automatycznie otwarte otwory drogę ujścia mogą znaleść szkodliwe dla ludzi gazy pożarowe oraz znaczące ilości ciepła.

  Aby zwiększyć ciąg należy zastosować w dolnych partiach budynku dodatkowe otwierane elementy, w celu napływu powietrza. Zaletą klap i okien służących do odprowadzenia dymu i gorąca jest możliwość wentylacji pomieszczeń podczas codziennego użytkowania.

  Ze względu na postęp w dziedzinie oddymiania już dziś możemy dostosować niemalże wszystkie otwory w budynku do spełniania funkcji oddymiania w czasie trwania pożaru bez potrzeby ingerencji w architekturę budynku.

  Nasza firma współpracuje z najbardziej znanym i szanowanym producentem systemów oddymiania.

  Kontakt
  Zadzwoń do nas
  lub zostaw nam swój numer,
  oddzwonimy!